"Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wasilewska Małgorzata   
środa, 13 maja 2009 12:01

W naszej szkole od dnia 4.04.2009 r. realizujemy projekt "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy". Zapraszam do rozwinięcia artykułu.

 

"Każde dziecko jest zdolne"

 

Ponadregionalny Projekt Edukacyjny współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny i budżet państwa.

 

"PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY"

 

Koncepcja projektu oparta jest na założeniu, że każde dziecko jest zdolne, a rolą dorosłych jest te zdolności dostrzec, rozwijać i wspierać. Projekt realizowany jest z uczniami klasy I b, a nauczycielem prowadzącym jest p. Małgorzata Wasilewska - wychowawca tej klasy. Na zebraniu z rodzicami zostały przedstawione założeni projektu tak, aby każdy rodzic świadomie uczestniczył w pracach realizacyjnych. Uczestnicy spotkania po zapoznaniu się z założeniami projektu dokonali własnej diagnozy swojego dziecka czyli charakterystyki na jego indywidualnej drodze rozwoju odpowiadając na pytania kwestionariusza. Wszyscy wyrazili chęć uczestnictwa swoich dzieci w projekcie potwierdzając to wpisem do dziennika zajęć.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

Pomoce, które już dotarły do naszej szkoły wzbudzają wielkie zainteresowanie wśród dzieci. Bardzo chętnie sięgają do gier i książek nie tylko w czasie przerw, ale także podczas zajęć lekcyjnych uatrakcyjniając ich przebieg. Z niecierpliwością czekamy na dalsze dostawy pomocy.

 

Poprawiony: czwartek, 21 maja 2009 08:23